Brak chęci do jakiegokolwiek działania to powszechny problem. Zmęczenie, brak energii, pogoda za oknem. Jest wiele czynników, które wpływają negatywnie na nasze podejście do działania. Jednego dnia jesteśmy pełni energii, kolejnego natomiast, najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Często zapominamy, że to my mamy wpływ na nasze samopoczucie. Czasem warto spojrzeć na szklankę i po prostu stwierdzić, że jest do połowy pełna, po co zastanawiać się, czy nie jest odwrotnie. Więc skoro na naszą chęć działania, wpływa nasz umysł, to dlaczego by nie spróbować zaprogramować go tak, aby w końcu się nam ”zachciało”? Skąd wziąć energię lub inspiracje do działania?

1. Ruch

Tak, to może wydać się dość zaskakujące. W końcu, która osoba, której nie chce się nic, wybrałaby aktywność fizyczną? Jest to jednak czynność, wznosząca nasze endorfiny na szczyt. Nie ważne czy jest to tylko spacer, wizyta na siłowni czy przejażdżka na rowerze. Ruch naładuje baterie do pełna na wiele godzin. Jeśli ma się jednak problem z mobilizacją, warto zaprosić towarzysza, który będzie nas motywował do wspólnej aktywności.

2. Hobby

Znalezienie swojego własnego zainteresowania, to bardzo ważna rzecz w życiu każdego. Kiedy natrafimy na czynność, której realizacja sprawia nam przyjemność, nikt nie będzie musiał nas do niej namawiać, ponieważ będzie się nam kojarzyć z miłymi dla nas chwilami.

3. Ludzie

Ludzie, którymi się otaczamy, mają niesamowity wpływ na naszą energię. Warto mieć w gronie znajomych optymistów, którzy nie szukają powodów do narzekań. Taka aura jest zaraźliwa. Przebywając wśród takich osób możemy jedynie zyskać. Unikajmy też tak zwanych ”wampirów energetycznych”

4. Medytacja

To aktywność, która pozwala wyciszyć się i zajrzeć wgłąb siebie, poznać się lepiej. Jest to świetny sposób na zyskanie energii i pozwolenie na to, aby nasz pracujący bez przerwy umysł zaznał odpoczynku.

5. Dobra lektura

Czytanie odpowiednich książek może motywować bardziej niż można by było się tego spodziewać. Lektury takie jak, ”Jak przestać się martwić i zacząć żyć” czy ”Obudź w sobie olbrzyma ”, sprawią, że punkt widzenia zdecydowanie się poszerzy. Tego typu motywatory zerwały z kanapy raz na zawsze niejednego czytelnika.

6. Po prostu to zrób!

Często, kiedy musimy coś zrobić, a nie mamy na to chęci, zaczynamy o tym myśleć, analizować, zadawać sobie pytania w rodzaju: ”co jeśli tego dziś nie zrobię?”. Zazwyczaj po takich przemyśleniach, uznajemy, że nic się nie stanie jak tego nie zrobimy. Warto w takim przypadku przestać poddawać analizie to co mamy zrobić, po prostu to zróbmy!

7. Muzyka

Ponury dzień, pada deszcz, a my nie mamy ochoty na nic? Włączmy muzykę, najlepiej głośno. Wybierzmy utwory pełne energii, które wręcz zmuszą nas do tańca i podskoków.

8. Film

Dobry film potrafi zmobilizować do działania. Jeśli chcemy dodać sobie energii wybierzmy musical, albo obraz w schemacie ”Wilka z Wall Street”.

9. Czerp inspiracje

Czasem wystarczy spojrzeć uważniej, aby zauważyć rzeczy, których nie widzimy na co dzień. Inspiracją może być wszystko co nas otacza. Obrazy, sytuacje, dźwięki.

10. Wizualizacja

Często nie chce się nam czegoś zrobić, bo nie widzimy w tym sensu. Wyobraźmy sobie jednak, do czego doprowadzi nas wykonywanie danej czynności. Może być to wizyta na siłowni. Dziś nie mamy chęci na nią iść, ale pomyślmy jaki będzie rezultat regularnych wizyt. Wizja będzie zachęcająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *