W obecnej, skomplikowanej sytuacji gospodarczej, w jakiej znalazło się wielu Polaków, niezbędne jest poszukiwanie alternatywnych sposobów na podjęcie pracy czy uzupełnienia swojego domowego budżetu. Choć w internecie możemy znaleźć sporo ogłoszeń pracy, nie zawsze są one odpowiednio dopasowane do naszych umiejętności i dotychczasowego doświadczenia. Dłuższe okresy poszukiwania pracy mogą być męczące, dlatego warto zastanowić się nad świetnym rozwiązaniem w postaci MLM. Multi-Level Marketing to obszar biznesu, który można uznać za odporny na wszelkiego rodzaju kryzysy. Pozornie wejście do branży MLM nie jest trudne, warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie, które zostały opisane poniżej. Od czego zacząć pracę w MLM ? Jak się na nią przygotować? Poniżej najważniejsze kroki, które powinniśmy wykonać.

 

Znajdź produkt, który sam chciałbyś kupić i do którego jesteś przekonany

Najważniejsze w tym biznesie to nie oszukiwać samego siebie. Wielu z nas, pracując w branży sprzedażowej, spotkało się z sytuacją, w której sprzedawany był produkt, w który nie wierzyliśmy bądź nie byliśmy do niego przekonani. Takie podejście do produktu sprawia, że nie jesteśmy wiarygodnym handlowcem – klient bardzo szybko zauważy, że nie jesteśmy pewni w tym, co mówimy. To z kolei w dłuższym okresie sprawia, że ciężko nam jest osiągnąć sukces sprzedażowy. Jaka jest na to recepta? Sprzedawać to, co lubimy i to, co nas przekonuje. Takie podejście sprawi, że klienci uwierzą nam, widząc naszą energię. Dlatego zawsze w MLM powinniśmy skupić się na tych produktach i usługach, z którymi sami mamy do czynienia.

 

Wyznacz sobie realistyczne cele

Bez wyznaczenia celów, nie będziemy wiedzieli dokąd dążymy. To stara prawda, jednak tak aktualna w przypadku biznesu MLM. By z powodzeniem postawić pierwsze kroki w nowym biznesie, warto podjąć pewne plany dotyczące tego, co chcemy osiągnąć w danych ramach czasowych. Oprócz zaplanowania, ile chcemy zarabiać, warto też podjąć pierwsze organizacyjne kroki jak wygospodarowanie sobie określonego czasu w ciągu dnia na nasze aktywności związane z MLM. Dopiero gdy nasz plan będzie gotowy, będziemy mieli realistyczne odzwierciedlenie tego, czy idziemy w dobrym kierunku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować sobie kilka interwałów czasowych – cele na dany tydzień, miesiąc, a nawet rok.

 

Przygotuj pierwszą listę kontaktów

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie wnosisz do nowego biznesu MLM, są kontakty, które mogą okazać się Twoimi pierwszymi klientami. Im więcej kontaktów, tym więcej szans sprzedażowych. Każdy nowy kontakt może dostarczyć nam nowe kontakty. W ten sposób nasza działalność rozwija się, a nasze szanse na realizację założonych celów wzrasta. Warto w celu poszerzania swojej bazy kontaktów próbować stworzyć swoją własną sieć sprzedaży, jednak tworzenie własnej sieci jest kolejnym etapem w momencie, gdy odniesiemy pierwsze indywidualne sukcesy sprzedażowe.

Oprócz powyższych porad nie możemy zapominać o stałym edukowanie się i ciągłym poszerzaniu swojej wiedzy i kompetencji, które znacznie pomogą nam w naszych pierwszych krokach w MLM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *